تبلیغات
|| رویاهای شیشه ای, سرزمین بادها ,سریال های فارسی 1,افسانه افسونگر ||بزرگترین سایت کره ای فیلم و سریال
 
منوی اصلی
صفحه اول
پست الکترونیک
ارتباط با ما
تبدیل به صفحه خانگی
فروشگاه

نویسندگان
  فرزاد (50)

آرشیو ماهانه
  هفته چهارم تیر 1389 (3)
  هفته سوم تیر 1389 (3)
  هفته دوم فروردین 1389 (1)
  هفته اول فروردین 1389 (1)
  هفته چهارم اسفند 1388 (2)
  هفته سوم اسفند 1388 (1)
  هفته دوم اسفند 1388 (1)
  هفته اول اسفند 1388 (1)
  هفته چهارم بهمن 1388 (1)
  هفته سوم بهمن 1388 (2)
  هفته دوم بهمن 1388 (2)
  هفته اول بهمن 1388 (1)


جستجوگرخبرنامه

با عضویت در خبرنامه از بروز شدن این وبلاگ با خبر شوید


Powered by WebGozar


خرید پستی سریال

 سریال كریسمس برف می بارد ؟محصول 2010

 سریال عشق مقدس - عشق الهی

 سریال ملکه بازی با هنرمندی لی بویونگ

 سریال والس بهاری ( انتهای عشق 4 )

 سریال کره ای هتلدار - Hotelier
 
 

 تبلیغات

خرید سریال لابیست با بازی سانگ ایل گوک

خرید سریال طعم شراب

خرید سریال شاهزاده جامیونگ گو


  کشور کره جنوبی

کره جنوبی

south - korea

کره جنوبی  که  با نام رسمی جمهوری کره (به کره ‌ای: 대한민국) نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه ‌جزیره کره در شرق آسیا. پایتخت آن شهر سئول است.

فهرست مندرجات

 • ۱ تاریخ
 • ۲ سیاست
 • ۳ جغرافیا
 • ۴ تقسیمات کشوری
 • ۵ اقتصاد
 • ۶ مردم و فرهنگ


شعار ملی: 널리 인간 세계를 이롭게 하라
به تمامی انسان ها فایده برسانید.بقیه در ادامه مطلب대한민국
جمهوری کره
پرچم کره south - korea
پرچم نشان ملی کره
شعار ملی: 널리 인간 세계를 이롭게 하라
به تمامی انسان ها فایده برسانید
سرود ملی: Aegukga
جایگاه کشور کره روی نقشه
پایتخت
 - مختصات جغرافیایی
سئول
37°35′ N 127°0′ E
بزرگ‌ترین شهر سئول
زبان رسمی کره ای
نوع حکومت
• رئیس جمهور
نخست وزیر
جمهوری
لی میونگ-باک
هان سونگ-سوو
•روز پیذایش ملی
•اعلان استقلال
•دولت موقت
•آزادی
•نخستین جمهوری
•رسمیت توسط سازمان ملل

۳ اکتبر ۲۳۳۳ ق م
۱۳ آوریل ۱۹۱۹ ۱۵ اوت ۱۹۴۵ ۱۵ اوت ۱۹۴۸ ۱۲ دسامبر ۱۹۴۸ ۱ مارس ۱۹۱۹
مساحت
 - کل
 
 - آبها (٪)
 
۱۶۸ام)

۰٫۳
‪۹۹٬۶۴۶ km² ‫(
جمعیت
 - برآورد ۲۰۰۷
 - تراکم جمعیت
 


‪۴۸۰/km² ‫(۱۹ام) ‪۴۹٬۰۲۴٬۷۳۷ ‫(۱۰۸ام)
تولید ناخالص داخلی
(برابری قدرت خرید)
 - کل
 - سرانه
براورد ۲۰۰۶


۲۴٬۵۰۰ دلار (۳۴ ام)
۱٫۱۹۶ بیلیون دلار (یازدهم)
شاخص توسعه انسانی (۲۰۰۶) ۰٫۹۱۲ (۲۶ام) – بالا
واحد پول وون (‏KRW)
منطقه زمانی
 - در تابستان (DST)
UTC (UTC+9)
CEST (UTC+9)
کد بین‌المللی خودرو
KOR
دامنه اینترنتی
.kr
ولتاژ برق
{{{ولتاژ برق}}}
رانندگی از سمت
{{{جهت رانندگی}}}
پیش‌شماره تلفن
+82تاریخ کره

پیش از تاریخ
 دوره جولمون
 دوره میومان
گوجوسان (جوسان کهن) ۲۳۳۳ تا ۱۰۸ ق.م.
 استان جین
نخستین سه امپراتوری: ۱۰۸ تا ۵۷ ق.م.
 بویو, اوکجه, دونگایی
 سم‌هان: ما, بایون, جین
سه امپراتوری: ۵۷ ق.م. تا ۶۶۸ میلادی
 گوگوریو ۳۷ ق.م. تا ۶۶۸ میلادی
 باکجه ۱۸ ق.م. تا ۶۶۰ میلادی
 سیلا ۵۷ ق.م. تا ۹۳۵ میلادی
 گایا ۴۲ تا ۵۶۲
استان‌های شمالی-جنوبی: ۶۹۸ تا ۹۳۵
 سیلا متحد ۶۶۸ تا ۹۳۵
 بالهایی ۶۹۸ تا ۹۲۶
 آخرین سه امپراتوری ۸۹۲ تا ۹۳۵
  گوگوریو جدید, باکجه جدید, سیلا
گوریئو ۹۱۸ تا ۱۳۹۲
جوسان ۱۳۹۲ تا ۱۸۹۷
امپراتوری کره ۱۸۹۷ تا ۱۹۱۰
سلطه ژاپن ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵
 دولت موقت جمهوری کره ۱۹۱۹ تا ۱۹۴۸
تقسیم کره ۱۹۴۵ تا ۱۹۴۸
کره شمالی، کره جنوبی ۱۹۴۸–تاکنون
 جنگ کره ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳
تاریخ


برای آگاهی از تاریخ شبه جزیره کره پیش از جدایی دو کره به کره شمالی بنگرید.

در پی جنگ جهانی دوم، سربازان شوروی و آمریکا به ترتیب بخش‌های شمالی و جنوبی کشور را به کنترل خود درآوردند. با وجود به رسمیت شناختن اولیهٔ کرهٔ متحد در اعلامیهٔ قاهره، خصومت فزایندهٔ جنگ سرد، سرانجام به تشکیل دو دولت جداگانه با ایدئولوژی‌های مختص خود منجر شده و تقسیم کره به دو موجودیت سیاسی مجزا را باعث گشت: کره شمالی و کره جنوبی. در شمال، یک پارتیزان ضد ژاپن و فعال سابق کمونیست، کیم ایل سونگ و در جنوب یک رهبر سیاسی دست راستی و تبعیدی، سینگمان ری به عنوان رئیس جمهور به قدرت رسیدند.

در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۵۰ کرهٔ شمالی با هجوم به کره ی جنوبی، جنگ کره را آغاز نمود. سرانجام و پس از پیشرفت‌های زیاد از هر دو طرف، جنگ به بن بست رسید. صلح موقت سال ۱۹۵۳ که هیچگاه توسط کره جنوبی امضا نشد، شبه جزیره را در امتداد منطقه بی‌طرف در نزدیکی خط سر حدی در حدود عرض جغرافیایی ۳۸ درجه به دو نیم تقسیم کرد. تا کنون هیچ معاهده صلحی امضا نشده و دو کشور از نظر حقوقی هنوز در جنگ هستند.

سیاست

حکومت این کشور جمهوری است. قوه مقننه از یک مجلس ملی با ۲۳۱ عضو (برای یک دوره شش ساله) تشکیل گردیده‌است. قانون اساسی موجود در سال ۱۹۴۸ تدوین شده و در سال ۱۹۷۲ اصلاحاتی بر آن افزوده گردیده‌است.

فعالیت احزاب در کره جنوبی محدود بوده و احزاب مخالف در آن اجازه فعالیت ندارند. احزاب مهم ان عبارت‌اند از: حزب جمهوری دموکراتیک (DRP) حزب دموکراتیک جدید و حزب دموکراتیک عدالت.

کره جنوبی در سال ۱۹۴۵ مستقل شده و روزهای ملی آن ۱ مارس و ۵ اوت است.

علاوه بر عضویت در سازمان ملل، در سازمانهای زیر نیز عضویت دارد: آدب - آسپاک - سی سی دی - اسکاپ - فائوگات - یااآ - ایکائو - بانک جهانی - ایفک - ایمکو - ایمف - ایتو - اونکتاد - یونسکو - یوپو - وهو - ومو. -

جغرافیا

کره جنوبی با ۹۸۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و سومین کشور جهان) در نیمکره شمالی نیمکره شرقی در شرق قاره آسیا در کنار دریای زرد (در مغرب) ژاپن (در مشرق) و چین شرقی (در جنوب) و در همسایگی کشور کره شمالی در شمال واقع شده‌است . کره جنوبی کشوری نیمه کوهستانی بوده و ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده‌اند (از جمله کوهای تیسماک). جلگه‌ها در آن وسعت فراوانی داشته و مهم‌ترین رودهای آن عبارت‌اند از: سومجینوکوم هان پوکهان و ناکتونگ. دارای جزیره‌های فراوانی بوده و جنگلها در آن وسعت زیادی دارند. آب و هوای آن گرم و مرطوب و پرباران است.


تقسیمات کشوری

شهرهای مهم پایتخت این کشور شهر سئول (۸۳۶۶۷۵۶ نفر در سال ۱۹۸۰) بوده و پرجمعیت‌ترین شهرها عبارت‌اند از: پوسان (۲۴۵۰۰۰۰) تائگو (۱۳۰۹۰۰۰) اینچون (۷۹۷۰۰۰) و کوانگجو (۶۰۶۵۰۰ نفر). کره ی جنوبی بخش جنوبی شبهه جزیره ی کره -که تقریبا 1100 کیلومتر طول دارد – را اشغال نموده است. این شبه جزیره ی کوهستانی از غرب در کنار دریای زرد و از شرق در مجاورت دریای ژاپن (دریای شرق) قرار دارد. در حنوب این شبهه جزیره، تنگه ی کره و دریای چین واقع شده اند. کل مساحت کشور، 032/100 کیلومتر مربع می باشد. کره ی جنوبی را می توان به 4 منطقه ی کلی تقسیم نمود: منطقه ی شرقی که دارای رشته کوههای مرتفع و ساحل مسطح است، منطقه ی غربی با ساحل سطح و وسیع که حوزه ی آبگیر رودخانه‌ها است و دارای تپه‌های دوار می باشد، منطقه ی جنوب غربی با کوه‌ها و دره‌ها و منطقه ی شمال شرقی که حوزه ی وسیع رودخانه ی Nok dong است. نوع زمین در کره جنوبی بیشتر کوهستانی است که بیشتر آن قابل کشت نمی باشد. زمین های پست عمدتا در غرب و جنوب شرقی این کشور واقع شده اند و تقریبا30% کل مساحت کشور را تشکیل می دهند. تقریبا سه هزار جزیره که بیشتر انها کوچک و غیر مسکون می باشند در سواحل غربی و جنوبی این کشور واقع شده اند. استان Jeju تقریبا در 100 کیلومتری جنوب ساحل کره قرار دارد که بزرگترین جزیره ی این کشور می باشد و که مساحت آن 845/1کیلومتر مربع است. Jeju همچنین مکان قرار گیری مرتفع ترین نقطه کره ی جنوبی Hallasa می باشد که دارای ارتفاع 950/1 متر از سطح دریا است.

جزایر Liancourt Rocks و vlleungdo شرقی ترین و Socotra Rock جنوبی ترین جزایر کره ی جنوبی می باشند. کره ی جنوبی دارای 20 پارک ملی و چندین مکان طبیعی ملی مانند Boseon و همچنین پارک اکولوژیکی خلیج Sun cjeon دراستان Jeohha جنوبی می باشد بنادر بنادر مهم کره جنوبی عبارت‌اند از: پوسان در ساحل دریای ژاپن و اینچون در ساحل دریای زرد. بر اساس آخرین تقسیمات کشوری کره جنوبی از ۹ استان و دو شهر ویژه تشکیل گردیده که زیر نظر فرماندار انتصابی دولت مرکزی اداره شده و مشخصات آن به شرح زیر می‌باشد:

نام مساحت (کیلومتر مربع) مرکز
پوسان (شهر) ۳۷۳
چجو ۱۸۲۹ چجو
چولای جنوبی ۱۲۰۶۰ کوانگجو
چولای شمالی ۸۰۵۰ چونجو
چونگچونگ جنوبی ۷۸۰۰ تائجون
چونگچونگ شمالی ۷۴۳۶ چونگجو
سئول (شهر) ۶۱۴
کانگوون ۱۶۷۱۴ چونچون
کیانگسا نگ جنوبی ۱۱۹۴۸ پوسان
کیانگسا نگ شمالی ۱۹۸۰۰ تائگو
کیونگی ۱۰۹۶۰ سئول

اقتصاد

کره ی جنوبی دومین رشد سریع اقتصادی دنیا در 4 دهه ی اخیر را دارا می باشد. این پیشرفت قابل توجه که کره ی جنوبی را در کمتر از نیم قرن بدل به کشوری پیشرفته وثروتمند نمود ، اغلب معجزه ی رودخانه ی هان نامیده می شود و در مجامع بین المللی صفت "ببر آسیا" را برای این کشور به ارمغان آورده است. امروزه اقتصاد موفق کره ی جنوبی الگویی برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. کره ی جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافته ی چندین هزار میلیارد د لاری است و یکی از اعضای OECD می باشد و توسط بانک جهانی جزءاقتصادهای با در آمد بالا و از دیدگاه IMF و CIA به عنوان یکی اقتصادهای پیشرفته طبقه بندی شده است و در همین راستا سئول، پایتخت این کشور یکی از ده شهر برجسته ی اقتصاد ی و مالی جهان است. کره ی جنوبی علی رغم کمبود منابع طبیعی و دارابودن کمترین مساحت در میان کشورهای گروه G 20 به عنوان یکی از اقتصادهای نیرومند دنیا تلقی می شود. اقتصاد کره ی جنوبی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا و سیزدهمین در دنیاست. همانند آلمان غربی و ژاپن ، صنعتی سازی سریع از دهه ی 1960 کره ی جنوبی را به یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده در جهان تبدیل نمود. این کشور هفتمین شریک بزرگ تجاری آمریکاست. کره ی جنوبی دومین میزان ذخایر را درمیان کشورهای توسعه یافته داراست و همچنین ششمین ذخایر ارزهای خارجی را در جهان داراست. با وجود دارا بودن وضعیت توسعه یافته ، کره ی جنوبی حرکت خودرا به سوی رشد اقتصادی سریع همراه با بالاترین میزان تولید ناخالص ملی، صادرات و تولیدات صنعتی در جهان توسعه یافته را ادامه می دهد. در اکتبر سال 2008 ،IMF پیش بینی کرد که اقتصاد کره جنوبی در سال 2009 از کانادا و در سال 2011 از اسپانیا پیشی خواهد گرفت و سرانه ی تولید ناخالص این کشور در سال 2009 از نیوزلند، در سال 2012 از ایتالیا و در سال 2013 از اسپانیا بیشتر خواهد شد

در سال 1996 کره ی جنوبی یکی از اعضای OECD پیمانی برای رشد اقتصادی بیشتر گشت. کره ی جنوبی همانند بسیاری دیگر از همسایه‌های آسیایی خود، متحمل بحران اقتصادی سال 1997 آسیا شد. اما این کشور قادر گشت که دوباره برخیزد و پس از یک ترمیم سریع به رشد خود به سوی یکی از قدرت های عمده ی اقتصادی ادامه دهد.

مردم و فرهنگ

اکثریت نژادی این کشور را کره‌ای‌ها تشکیل می‌دهند. مردم آن اکثرا پیرو آئین‌های بودائی (۴۷٫۲٪) کنفوسیوسیچوندوگیو (۳٪) و مسیحی (۱۴٪ پروتستان و ۴٪ کاتولیک) هستند. زبان رسمی ورایج زبان کره‌ای است (۱۳٫۱٪)


+| نوشته شده توسط فرزاد در یکشنبه 8 فروردین 1389 و ساعت 04:43 ق.ظ  نظرات


 مطالب گذشته

 بیوگرافی و عکس های کانگ سی جونگ (( بازیگر سریال رویاهای شیشه ای)) بیوگرافی و عکس های یون یه یانگ سریال سرزمین بادها سریال فرار از زندان در فارسی 1 بیوگرافی و عکس های So Yi Hyun (بازیگر نقش روبی در سریال رویاهای شیشه ای) سریال رویاهای شیشه ای در فارسی 1 کشور کره جنوبی بیوگرافی و عکس های Lee Jae Eun (( بازیگر سریال افسانه افسونگر)) بیوگرافی و عکس های Oh Ji Ho (اه دال سو در سریال همسر من بی نظیره) بیوگرافی و عکس های Yoon Kye Sang (بازیگر نقش مرد سریال تو کی هستی؟) بیوگرافی و عکس های Kim Sung Min (( بازیگر سریال افسانه افسونگر و همسر یا دردسر)) بیوگرافی و عکس های کیم نام جو (بازیگر سریال همسر من بی نظیره) بیوگرافی وعکس های Joo Ji Hoon ( شاهزاده در سریال روزگار شاهزاده) بیوگرافی و عکس های Jang Seo Hee بازیگر سریال افسانه افسونگر سریال همسر من بی نظیره در فارسی 1


نظر سنجی

 
موضوعات
 

سریال به نام عشق
سریال همسایه ها در فارسی 1
سریال در جستجوی پدر
سفری دیگر در فارسی 1
بیوگرافی پدر گانگ وو (بازیگر خواهر دوست داشتنی من)
بیوگرافی پدر بزرگ گانگ وو(بازیگر خواهر دوست داشتنی من)
خواهر دوست داشتنی من
ققنوس
اموزش زبان کره
بیوگرافی لی دانگ گان(کیم بوم سانگ)
سریال ملکه برفی
سریال پسران بر تر از گل
بیوگرافی Oh Yeon Soo (بانو یوها در سریال جومونگ و...)
بیوگرافی So Ji Sub (بازیگر سریال متاسفم دوستت دارم و...)
بیوگرافی Hyun Bin (بازیگر سریال سامسون و ...)
عکس هایی از سریال متشکرم
سریال همسر یا دردسر
بیوگرافی کیم سون اه(کیم سامسون - هر چویی و ...)
سریال شب به شب
بیوگرافی کیم بوم
جانگ جا یون فرد خودکشی کرده در سریال پسران برتر از گل
بیوگرافی کیم جون در نقش سونگ وو بین (پسران فراتر از گل)
بیوگرافی بانو سویا Song Ji Hyo
بیوگرافی سونگ ایل گوک(جومونگ)
فرکانس کانال های کره ای
عکس هایی از سریال داستان غم انگیز عشق
عکس هایی از سریال لابیست
عکس هایی از سریال تازا
عکس هایی از سریال یی سان
عکس هایی از سریال متاسفم دوستت دارم
لی جونکی
جانگ هیوک (مینگیسو متشکرم)
دستور عمل درست کردن غذای کره ای
عکس هایی از سریال تاریخی سودانگ
عکس هایی از سریال درخت بهشتی
عکس هایی از سریال شاهزاده جامیونگ گو (جومونگ 3)
عکس هایی از سریال امپراطوری بادها(جومونگ 2)
هان هی جین ( سوسانو )
عکس هایی از سریال جومونگ

پیوندها
آرشیو پیوندها


پرفروش ترین محصولاتآمار بازدیدها
امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :

فروشگاه
<<> >
!-- Begin WebGozar.com Counter code -->
* نام و نام خانوادگی :
* آدرس ایمیل:
موضوع پیام:
*پیام:

با نظرات خود ما را یاری کنید

All Rights Reserved 2006-2009 © Producer : BiA2KoReA | Powered bY : MihanBlog

Search Engine Submission - AddMe Add Url
Free Search Engine Submission
Free Search Engine Submission
(function (d) {var url = location.protocol+'//api.sabavision.com/pox/poxjs.js';d.write('